Odnosząc się do protestów wyrażonych podczas zakończenia Beskidzkich Nadziei chcieliśmy się odnieść do zarzutów odnoszących się do nieprawidłowego naliczenia rankingu cyklu zawodów.

Tegoroczne zmiany w regulaminie zostały nam  narzucone przez kierownictwo Ligi Śląskiej i zmieniły

od lat istniejące zasady w cyklu Beskidzkich Nadziei.

Zdecydowanie opowiadaliśmy się za poprzednio istniejącym systemem, pomijającym jeden start zawodnika dając tym samym możliwość „wybaczenia” najgorszego startu bądź nie uczestniczenia we wszystkich edycjach.

Beskidzkie Nadzieje połączone z Ligą Śląską z pewnością wzmocniły swoją pozycję nie mniej nadal zachowują swoją odrębność.

W związku z niejasnymi ustaleniami na początku sezonu, Liga Śląska zastosowała nową formę punktacji. Na Beskidzkich Nadziejach ta zmiana oznaczała klasyfikowanie zawodników w oparciu o liczbę zawodów przeprowadzonych w Lidze Śląskiej. Mając na uwadze specyfikę Beskidzkich Nadziei, postanowiliśmy wprowadzić zmianę do regulaminu naszych zawodów i klasyfikację liczyć spośród wszystkich wyników osiągniętych przez zawodniczki i zawodników. Wspomniane modyfikacje regulaminu BN pozwoliły na uniezależnienie naszych zawodów od wszelkich problemów z organizacją wszystkich zaplanowanych edycji LŚ. Tym samym klasyfikacja Beskidzkich Nadziei została sporządzona w oparciu o nasz, uaktualniony regulamin, podczas gdy zmiany w regulaminie LŚ zostaną uwzględnione podczas tworzenia tamtejszych rankingów.

Beskidzkie Nadzieje organizują zawody również dla grup, które osobno startują w LŚ jak grupa Junior D. Przez to zakończenie i wręczenie nagród w klasyfikacji generalnej odbywa się zaraz po zakończeniu całego cyklu.  Grupy startujące W BN i jednocześnie w LŚ będą miały zakończenie z całą Ligą gdzie zostaną rozdane stosowne trofea i narody.

Jednakże mając na uwadze dobro dzieci i ich przekonanie że będą odliczone jedne z zawodów ( dotyczy grupy D, która ma punktacje w zawodach Dużej Ligi a punkty zdobyte w BN się tam nie liczą ) uhonorujmy pucharami tą grupę na zakończeniu Ligi Śląskiej wg regulaminu wyłącznie Ligi Śląskiej.

Jednocześnie przepraszamy wszystkich zawodników i zawodniczki, którzy mogli zrozumieć tę sytuację w inny sposób.

 

 

Katarzyna Szafrańska-Sosgórnik

 

You may also like